KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Senátor Bradáč ocenil „krajánky“ na celostátní ZUŠ Open
Zpět

Senátor Bradáč ocenil „krajánky“ na celostátní ZUŠ Open

Přidáno 21. 6. 2019
Ilustrační foto
Ve Valdštejnské zahradě Senátu 1. června proběhla akce ZUŠ Open, celostátní happening uměleckých škol. Program, který vytvořili žáci a učitelé ZUŠ, byl představován v Salla Terreně a na podiu u Rybníčku. Koordinátorka akce Irena Pohl Houkalová s energií a noblesou představila všechny účinkující.Senátor Bradáč se zájmem a uznáním sledoval vystoupení obou souborů ze svého volebního obvodu Žďár nad Sázavou. Soubor bicích nástrojů Asaf z novoměstské ZUŠ vznikl v roce 2008 a v průběhu let vytvořil repertoár, který využívá širokého zvukového spektra od etnických bubnů až po melodické bicí nástroje. Během vystoupení tohoto souboru se u Rybníčku začali rychle srocovat diváci, které sem přilákalo pestré bubnování linoucí se zahradou.

V prostoru Salla Terreny pak vystoupil Dechový orchestr ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem, který mimo jiné představil a zahrál známé melodie z muzikálu Jesus Christ Superstar.  Vystoupení se jim opravdu vydařilo. Uznání a zdravici pronesl senátor po jejich vstupu.

Akce, kterou pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené a podílí se na ní řada kulturních institucí i uměleckých osobností, je co do počtu účinkujících (přes 800) největší kulturní událostí v České republice. „Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat,“ uvedla mezzosopranistka Kožená.IMG_9307.jpg

IMG_9296.jpg

IMG_9302.jpg