KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Senátor Bradáč ocenil rekonstrukci prostor v sociálním zařízení v Březejci
Zpět

Senátor Bradáč ocenil rekonstrukci prostor v sociálním zařízení v Březejci

Přidáno 7. 10. 2019
Ilustrační foto
Březejc – Náročnou rekonstrukci pracoviště se sociálními službami v Březejci na Velkomeziříčsku ocenil při jeho návštěvě senátor František Bradáč.

Zařízení náleží pod Centrum Kociánka Brno a poskytuje mentálně i fyzicky postiženým klientům denní i týdenní stacionář, sociálně terapeutické dílny a odlehčovací služby. Uživatele připravuje na sociální začlenění a povolání ve spolupráci se Základní školou a Střední školou Březejc, sídlící v pronajatých prostorách pracoviště.

Senátor Bradáč si celý areál prohlédl v pondělí 23. září, v doprovodu ředitele brněnského Centra Tomáše Komárka a ředitelky pracoviště Březejc Marie Doležalové. Ti ho informovali o rekonstrukci. Protože budovy jsou bezbariérové a rozlehlé, jsou spojeny trakty. Rekonstrukce budov a okolí byla hrazena z dotačních fondů, kritéria čerpání jsou pevně daná.

Někdy zakázky neproběhly tak, jak bylo stanoveno, byly problémy s dodavateli stavebních prací nebo s montáží technických zařízení. Nebylo jednoduché skloubit stavební práce probíhající za plného provozu zařízení, které slouží osobám se zdravotním postižením, tedy také vozíčkářům. Senátor chválil prostory, sloužící současným uživatelům čtyř sociálních služeb: „Paní ředitelka se zhostila tohoto úkolu obdivuhodným způsobem“.

Po rekonstrukci budov je také z větší části obnoveno přilehlé okolí, na jehož proměně se podílela řada šikovných a ochotných dobrovolníků.